Badania odnonie osb piszcych na forach o odchudzaniu

Bardzo często czytasz na forum odnośnie odchudzania, że nierozłączną parą w naszym życiu jest nadmiar masy ciała i żywności. A przyczyną problemów zdrowotnych może być uboga dieta. Czasami spędzasz kilka lub kilkanaście godzin tygodniowo na przekopywaniu Internetu, artykułów i forum, aby znaleźć cudowne lekarstwo na odchudzanie. A najlepszym sposobem na kontrolę wagi jest zapomnienie o nadmiarze żywności i nauka zdrowego jedzenia.

Aby odchudzić się z nadmiaru ciała potrzeba będzie Ci dużo informacji, będziesz mogła ją znaleźć między innymi na forum, które za jakiś czas odpalimy. Rzadko zdarza się, znaleźć osobę, której w odchudzaniu pomoże każdy rodzaj diety. Często czytamy później na forum o odchudzaniu, że mimo stosowania diety ktoś ma nadal problemy z nadwagą. Ponieważ w zakresie chorób związanych z nadwagą takich jak: nadciśnienie, cukrzyca, artretyzm i nadmiar cholesterolu nasze społeczeństwo jest wciąż przystosowane do spożywania nadmiaru tłuszczu. Bardzo często pojawiają się wpisy na przeróżnych forach, że mimo stosowania diety, waga stoi w miejscu. A przecież na rynku, co dnia pojawiają się nowe produkty, lekkie i zdrowe dla osób szukających zdrowego żywienia i odchudzających się.

Istnieje wiele powodów, dla których można mieć problemy z nadwagą a później problemy z odchudzaniem, od nierównowagi związanej z tarczycą po problemy emocjonalne z szeregiem zaburzeń takich jak zatrzymanie płynów, brak aktywności fizycznej, powolny metabolizm, nadwyżki żywności czy nadmiar kwasów we krwi.

Dwie najczęstsze przyczyny nadwagi, z którymi można zetknąć się na forum „odchudzanie” zebrane dzięki analizie wpisów różnych osób to: powolny metabolizm oraz zachwianie równowagi między hormonami insuliny a glukagonu.

Istotne jest, aby podczas odchudzania nie stracić kontroli nad wagą a zająć się utratą zbędnego tłuszczu. Masa ciała składa się z wielu czynników: zawartość wody, tłuszczu, mięśni, kości, ścięgna. Wiele razy czytamy na forum, że osoby, które tracą na wadze w pierwszej kolejności tracą mięśnie a nie tłuszcz. Spalanie mięśni, czyli białka pozostawia małe spustoszenie w organizmie, które mogą powodować złe samopoczucie, zmęczenie i wiele innych objawów. Ponadto przynosi takie straty jak większy odsetek tłuszczu w stosunku do mięśni. Im więcej tłuszczu znajduje się w organizmie tym bardziej spowalnia to metabolizm. Dzieje się tak, dlatego, że tkanka tłuszczowa jest bardziej leniwa od tkanki mięśniowej.

Myślę, że podczas odchudzania najlepszym sposobem jest zapomnienie o odchudzaniu i nie zapominanie o jedzeniu. A mianowicie konieczna jest nauka zdrowego żywienia. Na każdym forum odnośnie odchudzania powinna znajdować się notka jak jeść zdrowo. Warto przypomnieć sobie, że każda komórka naszego ciała składa się z węglowodanów, białek, kwasów tłuszczowych, witamin, minerałów i wody. Dlatego więc dobre odżywianie pozwoli na stworzenie zdrowych komórek i tym samym zrównoważonego ciała.

W zdrowym ciele nie ma problemu z wagą i nie musimy się odchudzać. Kiedy doskonale poznamy techniki zdrowego odżywiania doskonale będziemy wiedzieli co jeść i w jakich ilościach aby utrzymać idealną wagę.

A teraz przedstawiam kilka porad odnośnie naszego postępowania podczas starania się o upragniony poziom wagi, kilka porad każdy z nas może zamieścić na forum: przede wszystkim zapomnij o liczeniu kalorii, jedz regularnie przez cały dzień (lepiej jest zjeść 3 posiłki i 2 przekąski), jedz niektóre białka w każdym posiłku i przekąsce, całkowicie eliminuj cukry (np.: cukier, miód) oraz środki pobudzające (kawa, herbata).

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 446 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*