Dieta soku – opinie, efekty, opis, zasady – plus i minus

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Niewątpliwie dieta sokowa jest hitem w tym sezonie, jeśli chodzi o dietę. Już o tym słyszałeś, jeśli nie, to masz rację. Jak sama nazwa wskazuje, dieta oparta jest na sokach, a nie na tych, które kupujemy w sklepie, ale na świeżo wyciskanych świeżych owocach i warzywach. Ma to zapewnić, że ciało jest wolne od toksyn i że jego waga jest zmniejszona. Czy dieta oparta jest wyłącznie na płynnych produktach roślinnych, uboga w tłuszcze i białko, zdrowe dla naszego organizmu?

Dieta soku – Opis

Dieta soku jest odmianą diety wegańskiej, która polega na wyciskaniu soków tylko z warzyw i owoców. Metoda ta została szybko przyłapana przez firmy, które zaczęły produkować zestawy, np .: „Pierwszym z nich był” Zestaw „5 różnych soków na bazie ekologicznych owoców i warzyw .Nie oszukujmy się, ta dieta wymaga trochę wysiłku , od kupowania ekstrudera po codzienne kupowanie świeżych składników. Według dietetyków ten sposób odżywiania pozwala oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn.

Dieta soku – zalety i wady

Badania potwierdzają, że warzenie jedzenia i owoców ma pozytywny wpływ na nasz organizm, dostarczając mu wielu niezbędnych witamin i minerałów. Spożywany sok ma również swoje zalety. Soki zawierają dużą dawkę owoców i warzyw, wadą jest zmniejszenie ilości błonnika. Mają również efekt detoksykacji, który pozwala nam skutecznie oczyścić organizm z szkodliwych chemikaliów. Drugą rzeczą, którą możemy osiągnąć dzięki tej diecie i być może najważniejszą rzeczą jest zmniejszenie masy ciała.

Trwałość w diecie sokowej, chociaż smaczna i urozmaicona, jest bardzo trudna. Nawet jeden dzień wymaga dużej determinacji. Kilka dni takiej detoksykacji nie będzie szkodliwe, ale na dłuższą metę zapewnienie naszemu organizmowi niskokalorycznych posiłków tylko w postaci płynów może spowodować więcej szkód niż pożytku. Zmniejszenie masy ciała będzie wiązało się nie tylko ze spalaniem tłuszczu, ale również ze spadkiem masy mięśniowej. Jeśli dołączysz do diety poprzez trening lub inną fizyczną przesyłkę, spowoduje to uczucie nadmiernego zmęczenia, zawrotów głowy, omdlenia.

Dieta soku – zasady

  • Posiłki 5-6 razy dziennie powinny być spożywane w regularnych odstępach czasu,
  • Dieta nie może trwać dłużej niż 5-7 dni,
  • Zasiłek nie może być stosowany częściej niż raz na kwartał,
  • Posiłki są w postaci świeżo wyciskanych soków owocowych i warzywnych bez żadnych dodatków, takich jak płatki owsiane, otręby, cukier lub woda.
  • Każda porcja soku powinna wynosić około 500 ml, co daje 2,5-3 litra soku przez cały dzień,
  • Podczas diety nie należy spożywać stałych pokarmów,
  • Ostatni „posiłek soku” nie powinien być spożywany później niż 2-3 godziny przed pójściem spać.

Dieta soku – efekty

Efekty, na które możemy liczyć, to oczyszczanie organizmu z toksyn i niewielkie Weight Loss 2-3 kg. Taka dieta, oparta na samych ciekłych substancjach, pomaga w oczyszczeniu jelit z gromadzenia i gromadzenia niepotrzebnych produktów przemiany materii, co daje efekt Weight Loss. Dobre nawodnienie zmniejsza retencję wody w ciele, co również zmniejsza wagę. Utracone funty będą bardzo szybko rekompensowane po powrocie do normalnego jedzenia. Jeśli chodzi o oczyszczenie, nie ma badań naukowych potwierdzających, że toksyny obecne w tkankach mogą zostać usunięte w ciągu tygodnia.

Dieta soku – opinie

Jak mówią speCialists, nie zawsze przestrzeganie trendów żywieniowych na drodze do osiągnięcia pożądanej sylwetki jest dla nas dobre. Osoby z problemami zdrowotnymi lub kobiety w ciąży powinny raczej powstrzymać się przed rozpoczęciem diety. Żywność dietetyczna jest ogólnie dobra, jeśli używa się jej z myślą o głowie. Jeśli chodzi o dietę soku, każde ciało może reagować inaczej. Niektórzy odczuwają przepływ energii, inni czują się dobrze, podczas gdy inni czują coś przeciwnego. Są też ludzie, którzy bardzo źle znoszą takie zmiany, są pozbawieni złego nastroju, słabości, senności, wzdęcia. Jest to znak, że taka dieta powinna zostać przerwana.Najlepszym rozwiązaniem jest włączenie takich soków do naszej codziennej diety, a jednocześnie żywienie w zdrowy i urozmaicony sposób, unikanie przetworzonej żywności i oczywiście fast food.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 446 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*