Dowiedz sie jakie witaminy powinnia przyjmowa sportowcy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Osoby uprawiające różne dyscypliny sportowe, są szczególną grupą społeczną u której zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest większe niż u osób minimalnie aktywnych fizycznie. Witaminowe suplementy i odpowiednio dostosowana dieta, wzbogacona w składniki odżywcze odgrywa nie mniej ważną rolę niż sam trening czy wysiłek fizyczny. Ponadto witaminy dla sportowców są istotnym elementem ułatwiającym metabolizm, wchłanianie składników energetycznych i pokarmowych oraz usprawniającym krążenie krwi. Reasumując witaminy dla sportowców odgrywają priorytetową rolę w odpowiedniej budowie mięśni i dobrej kondycji fizycznej.

Witaminy dla sportowców do picia.

Prawidłowe nawodnienie organizmu u sportowców stanowi istotny czynnik wpływający na efektywność treningu, co ma duże przełożenie na efekt końcowy, czyli jak najlepsze rezultaty osiągane w czasie np. zawodów. Płyny wypijane przez sportowców podczas intensywnego wysiłku mają na celu oprócz uzupełniania wody oraz traconych wraz z potem elektrolitów, dostarczenie organizmowi witamin i minerałów potrzebnych do dalszego wysiłku fizycznego. Dlatego idealnym rozwiązaniem dla sportowców są specjalnie produkty witaminowe do picia np. napoje izotoniczne i shoty witaminowe. Specjalna kompozycja tego typu środków uzupełnia u sportowców niedobory tych składników w zależności od ich zapotrzebowania.

Witaminy dla sportowców w płynie.

Szczególnie ważnym aspektem w codziennej diecie sportowców jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości płynów. Napojem idealnym, który jednocześnie zgasi pragnienie i uzupełni wszystkie niezbędne składniki tracone wraz z potem, a dodatkowo będzie źródłem energii potrzebnej do wydłużenie wysiłku fizycznego są witaminy dla sportowców w płynie dostępne pod postacią tzw. napoi izotonicznych, shotów witaminowych czy suplementów.

Jakie witaminy dla sportowców.

W codziennej diecie sportowca szczególnie ważną funkcję odgrywają witaminy z grupy B, które wpływają na układ nerwowy stąd ich duża rola w dyscyplinach, które wymagają zręczności. Również niezbędna w diecie sportowców jest witamina A, wspomagająca narząd wzroku oraz witamina E chroniąca tkanki przed uszkodzeniem ze strony wolnych rodników. Zwiększoną dawkę tej witaminy zalecana jest sportowcom, którzy trenują na dużych wysokościach. Ponadto znacząca rolę spełnia witamina C, której niedobór w diecie sportowców znacznie obniża wydolność fizyczną.

Witaminy dla sportowców w aptece.

Na rynku dostępnych dzisiaj jest sporo preparatów zawierających minerały i witaminy. Większość odżywek witaminowych dla sportowców jest szeroko dostępna szczególnie w aptekach, a także w sklepach zaopatrujących się w suplementy i preparaty dietetyczne.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 446 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*