Poznaj dobroczynne dziaanie witaminy B2

Witamina B2, zwana ryboflawiną, jest jedną z 8 witamin z grupy B i podobnie jak inne witaminy z tej grupy nie jest gromadzona w organizmie i musi być regularnie dostarczana albo w pożywieniu albo drogą suplementacji. Witamina B2 odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu układu nerwowego i odpornościowego, a także bierze udział wspólnie z innymi substancjami w metabolizmie węglowodanów, tłuszczów i białek.

Witamina B2 na zajady.

Zajady to nadżerki umiejscowione w kącikach ust, wywołane w następstwie długotrwałego przyjmowania antybiotyków, złych nawyków żywieniowych, „niedyspozycji wiosennej”, infekcji oraz niedoboru witaminy B2 (ryboflawiny). Aby uniknąć tej uporczywej dolegliwości najlepszą i zarazem najtańszą metodą profilaktyczną na zajady jest suplementacja witaminy B2 oraz spożywanie produktów bogatych w witaminy z grupy B, głównie B2.

Witamina B2 w kosmetyce.

Witamina B2 znalazła szerokie zastosowanie w kosmetyce jako składnik wielu preparatów i kuracji leczących łojotokowe zapalenie skóry. Dodatkowo wspomaga utrzymanie naturalnego kolorytu i stanu skóry. Ponadto witamina B2 stosowana jest w preparatach kosmetycznych do pielęgnacji cery trądzikowej, włosów oraz jamy ustnej.

Dawkowanie witaminy B2.

Dzienne zapotrzebowanie na witaminę B2 w diecie osób dorosłych wynosi 2 mikrogramy. Podczas ciąży proponuje się dawkę 2,2 mikrograma, a w okresie laktacji dawkowanie witaminy B2 może sięgać nawet do 2,6 mikrograma. Przy silnych stresach, uprawianiu sportu lub wykonywaniu ciężkiej pracy fizycznej dawkowanie witaminy B2 wzrasta.

Występowanie witaminy B2.

W największych ilościach witamina B2 występuje w produktach: zwierzęcych (tj. mleko i jego przetwory, jajka, mięso, ryby) oraz roślinnych ( produktach zbożowych pełnoziarnistych, kiełkach, drożdżach piwowarskich i warzywach liściastych). Brak lub znikome ilości występowania witaminy B2 w organizmie, możemy zaobserwować u osób nadużywających alkoholu, kobiet w okresie ciąży, małych dzieci i ludzi w starszym wieku, a także u osób uprawiających sport. Niedobory witaminy B2 u wyżej wymienionych osób są spowodowane zmniejszonym wchłanianiem i zwiększoną utratą tej witaminy.

Witamina B2 – apteka.

Witaminę B2 bardzo tanio (30 tabletek niecałe 2zł) można nabyć w każdej aptece, bez recepty.

Cena witaminy B2.

Preparaty zawierające w swoim składzie witaminę B2, w bardzo korzystnej cenie, można obecnie nabyć w każdej aptece.

Witamina B2 na trądzik.

Niedobór witaminy B2 w organizmie może być przyczyną wystąpienia trądziku. Aby uporać się z takim problemem skórnym jakim jest trądzik zaleca się przyjmowanie witaminy B2 w dawce 100mg trzy razy dziennie.

Marzena Wielgus
O Marzena Wielgus 446 artykułów
Wiele rzeczy można powiedzieć o Marzenie Wielgus, ale przede wszystkim wiadomo, że są one przewidujące i doceniane, oczywiście są również precyzyjne, obiektywne i idealistyczne, ale w mniejszych dawkach i często są też rozpieszczane przez nawyki bycia agonującymi. Jednak jej uprzedzająca natura jest tym, co najbardziej lubi. Ludzie często liczą na siebie i jej spostrzegawczą naturę, szczególnie gdy potrzebują pomocy lub wsparcia. Nikt nie jest doskonały, a Marzena ma również wiele mniej pożądanych aspektów. Jej drapieżna natura i bezczelność powodują wiele pretensji i powodują, że jest co najmniej niewygodna. Na szczęście jej doceniająca natura zapewnia, że nie jest tak często.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*